ICLA

Vodouředitelné lazury LW400

 

Odstíny LW400 - pro zobrazení ve větším měřítku rozklikněte jednotlivé odstíny

 

                                                                     

                                                      

pozn.: vyobrazené odstíny nemusí plně korespondovat se skutečností

 

LW400

Vodouředitelná tenkovrstvá impregnační lazura LW400 tvoří na dřevu barevný nebo transparentní vodoodpudivý povrch s jemným voskovým efektem.
 

Použití

veškeré viditelné dřevěné prvky a konstrukce v exteriérech, u kterých chceme dosáhnout bezúdržbové povrchové úpravy s příjemným vzhledem a dlouhou životností. Zejména dřevěné obklady, podbití viditelné konstrukce krovů, dřevostavby, altány, pergoly, zahradní nábytek, oplocení atd.


Spotřeba

Vydatnost - 1lt na 8-12 m2 v jedné vrstvě.
 

Fyzikální vlastnosti

Objemová hmotnost kg/lt při 20 °C +  1%, obsah pevných složek % 22,2 + 1%.
 

Životnost

Tenkostěnné lazury netvoří na povrchu lakový film, ale kotví se do hloubky dřeva. Vady způsobené popraskáním filmu tedy nemohou nastat. U těchto materiálů se nanáší pouze tolik, kolik dřevo nasaje. Toto je třeba respektovat zejména u prvního nánosu. Je tím pak zaručena extrémně dlouhá bezproblémová životnost. Jako všechny povrchové úpravy do exteriérů životnost ovlivňují – vedle kvality nátěrové hmoty a správného způsobu nanášení – faktory, jako příprava povrchu před aplikací, tvarové provedení výrobku a zejména konstrukční řešení všech prvků vystavených povětrnostním vlivům. Kritická místa pak bývají tam, kde je zadržována či stojí srážková voda a tam kde neproudí vzduch.
 

Upozornění

Po každém použití obal uzavřete, produkt skladujte ve větrané místnosti při teplotě od 10 °C do 30 °C. Dodržujte předpisy uvedené na obale a bezpečnostním listu produktu. Skladovatelnost – 12 měsíců od data výroby je uvedena na obale. Při aplikaci štětcem nebo máčením se do lazury dostávají částečky dřeva a s nimi různé bakterie či plísně. To může časem zapříčinit i barevnou změnu lazury. Nevracejte proto zbylé množství po nanášení zpět do nádoby s doposud nepoužitou lazurou.


Nanášení

Produkt v obalu nejprve promíchejte, počet nánosů - 2 až 3, zasychání 1-2 hodiny. Je důležité, aby lazura pronikla co nejhlouběji do dřeva a byla aplikovaná na celé ploše výrobku. Nesmí tvořit film. Zásadně je důležité (hlavně u první vrstvy) napouštěný povrch štětcem či vlhkou houbou vytřít tzv. „do sucha“. Tam, kde je to možné, doporučujeme nanášet máčením – čas 20s. Nejrozšířenější je však nanášení štětcem. Stříkání doporučujeme spíše na tvarově jednoduché dílce, které neobsahují otvory nebo takové profily, do kterých se při stříkání nedostane nátěrová hmota v požadovaném množství. Produkt je univerzální - napouštědlo, základ a vrch v jednom. Žádná vrstva by bezprostředně po nánosu neměla vytvořit film či dokonce loužičky.


Podklad

Např. jedle, smrk – broušené zrnitostí 150. Nepoužívat na dřeviny obsahující třísloviny – dub, kaštan atd.


Pracovní postupy

Dosavadní praxe potvrdila dvě nejrozšířenější metody. Doporučený postup je nanést druhou vrstvu po dokonalém zaschnutí vrstvy spodní. V případě jemného mezibroušení - nejméně po 6 hodinách - zrnem 240-280 nebo ocelovou vlnou. Mezibroušení mezi vrstvami není podmínkou, může se vynechat, dokončený povrch pak ale může být drsnější. Druhý postup – bez mezibrusu, je nanesení druhé vrstvy okolo cca 1 hodiny. Optimální čas pro nanášení druhé vrstvy bez mezibroušení je mezi 40 až 70 minutami po prvním nánosu, a to v závislosti na podmínkách při zasychání (teplota a vlhkost vzduchu, nasákavost dřeviny, její vlhkost atd.). Poslední nános se již nebrousí. Po dokonalém zaschnutí poslední vrstvy je možné povrch překartáčovat kartáči na leštění vosku. Příjemný voskový efekt se tím zvýrazní.


Údržba povrchu

Povrch je možné po letech přetřít podle potřeby transparentní nebo barevnou lazurou LW400.xx. Je doporučené povrch jemně přebrousit, ale není to zpravidla potřeba - stačí ho očistit od prachu a jiných nečistot. Obecně platí pravidlo, že čím je odstín tenkostěnné lazury světlejší a je vystaven větší zatížitelnosti klimatu, tím je interval renovačních nátěrů kratší.

 

 

Ceny :

Balení 1l 270,-/l bez DPH 21%     

Balení 5l 250,-/l bez DPH 21%

Kontakty

Marek Vondráček
Specialista prodeje
Adresa skladu

Na Valech 90
551 01 Jaroměř

E-mail: info@ruta.cz
Sklad: +420 602 455 459
Majitel: +420 777 810 088

Otevírací doba

Pondělí - Pátek
7:00-12:00  12:30-16:30 hod (Duben - Říjen)

Pondělí - Pátek
7:00-12:00  12:30-16:00 hod (Listopad - Březen)

 

 

Máte zájem o tento produkt?

Zavolejte na tel. číslo +420 602 455 459,
nebo nás kontaktujte pomocí poptávkového formuláře.